![certification codeweek](https://www.nationalcoalition.gov.gr/wp-content/uploads/2018/10/certification.png)
Οι Πρεσβευτές της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κώδικα απένειμαν στο Τμήμα Καινοτομίας και Βέλτιστων Πρακτικών, του Υπουργείου Διοικητικής Ανασυγκρότησης, τιμητική πιστοποίηση (certificate of recognition) για τη διοργάνωση της εκδήλωσης κώδικα
στις 20-21 Οκτωβρίου 2018, συνεισφέροντας στην επιτυχία της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κώδικα 2018. Στην εκδήλωση συμμετείχαν 108 μαθητές ηλικίας 8-11 χρονών και 27 καθηγητές πληροφορικής (περίπου 52% εκπροσώπηση γυναικών) από δημοτικά σχολεία διαφόρων περιοχών της χώρας.